Ukázaly to kamerové záměry, které zachycují vlastní zločin i jeho přípravu. Z nich je také zřejmé, že žena, která klenoty odnesla, se bezprostředně před skutkem domlouvala s někým mimo záběr. Nyní mají kriminalisté jasno. Ano, zlodějka měla komplice.

Ukázaly to detailní prohlídky záznamů pořízených bezpečnostní kamerou, na nichž pachatelka zhruba hodinu před činem zachycena ve společnosti neznámého muže. Kriminalisté tedy nyní pátrají už po dvou podezřelých.

Zlodějka diamantů měla komplice

Nově hledanou osobou je podle slov Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie muž zatím neznámé totožnosti, který měl na sobě modré triko, modré rifle a na hlavě béžovou kšiltovku.

Vlastní krádeže se dopustila štíhlá asi 165 cm vysoká žena ve věku kolem 35 let. Podezřelá má černé vlasy, které schovávala pod kloboučkem typu „rybářského" v barvě bílé kávy. Popis oblečení dále připomíná bílou halenku s černými lemy a černým proužkem na přední části a tmavé elastické leginy; na nohou měla žena letní obuv zvanou žabky. Přes rameno nesla černou kabelku, která má bílé uši. Zvláštním znamením hledané je vertikální tetování na zadní části krku táhnoucí se až na záda podél páteře.

„Jakékoliv informace jak k pachatelce samotné, tak k jejímu komplici mohou spoluobčané předávat kriminalistům třetího policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158," připomněl Hulan. Policejní detektivové také přivítají informace, které by je pomohly dovést k ukradeným diamantům.