Proto v úterý zveřejnili záznamy bezpečnostních kamer a obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Výzva detektivů je jednoznačná: pokud na záběrech poznáte podezřelého muže nebo ženu, obraťte se na linku 158.

Dvojice se podle slov Jana Daňka z ředitelství pražské policie před měsícem vloupala celkem do tří autobazarů na území Prahy 4 a 10; v jednom z nich však neuspěla. Ve dvou zývajících se ale bez větších problémů dostala ke klíčkům od nabízených vozidel - a devět si jich odvezla. Hodnota kořisti se celkem vyšplhala téměř na 2,5 milionu korun.

„Při prošetřování těchto krádeží policisté šest z odcizených vozidel vypátrali a vrátili zpět majitelům, potažmo prodávajícím v bazarech. Nicméně po dalších třech odcizených vozidlech kriminalisté stále pátrají," konstatoval Daněk.

Snadná kořist: klíče od aut byly v kanceláři

Policejní detektivové současně připomínají, že provozovatelé vykradených bazarů zlodějské dvojici její řádění docela usnadnili. V kancelářích totiž pracovníci nechali všechny klíče - takže pro pachatele pak nebyl problém odjet s vybraným vozidlem.

Naopak z bazaru, jehož pracovníci každý večer klíčky odvážejí, zloději odešli s nepořízenou. Prodejcům aut proto kriminalisté radí: klíče od vozidel v žádném případě nenechávejte v kancelářích přes noc!

Pokud se podezřelé osoby podaří vypátrat, čeká je obvinění z trestného činu krádeže. V případě odsouzení jim pak hrozí až osm let odnětí svobody.