Podnik v ulici Nad Šestikopy navštívili pachatelé mezi půl druhou a čtvrtou hodinou. Dvojice zatím neznámých mužů přeštípla zámek a vypáčila plastové vstupní dveře.

„Pak muži vešli dovnitř, odkud odcizili trezor se 70 tisíci korunami a příruční pokladnu s pár tisícovkami. S sebou si vzali i cigarety nejrůznějších druhů za osm tisíc korun - a navíc vypáčili dveře výherních automatů, odkud odcizili peníze zatím nezjištěné výše," shrnula Rösslerová počínání pachatelů i následky jejich řádění.

Škodu způsobenou samotnou krádeží odhadl majitel na téměř 90 tisíc korun; na místě činu toho zloději navíc zničili za více než 35 tisíc korun.

Žádost o pomoc

Policisté věří, že k odhalení totožnosti pachatelů by mohly pomoci záběry kamer, které zloděje zachytily přímo při činu. V sobotu jejich záznamy zveřejnili a obracejí se na veřejnost s žádostí o pomoc.

Jakékoliv informace, které by je pomohly vypátrat, přivítají policisté na bezplatné tísňové lince 158; přijme je také kterákoli služebna Policie ČR.

„Muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže a poškození cizí věci, za což jim v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt ve vězení," poznamenala Rösslerová.