Moc profesionálně to zrovna nebylo. Vlastně vůbec. „Pátráme po zlodějích amatérech," konstatovala policistka Hana Jeřábková. Zcela zpackaným postupem totiž na sebe zloději odvážející si motorky za bezmála dvě stě tisíc korun upozornili – a vzápětí se dokonce sami usvědčili. Teď už zbývá jediné: podle záběrů je najít a dopadnout.

Policisté předpokládají, že by při tom mohli pomoci všímaví svědci. Jakékoli postřehy veřejnosti, které by kriminalisty dovedly ke zjištění totožnosti nebo místu pohybu a pobytu mužů zachycených kamerami, jsou vítány na lince 158; možné je také kontaktovat jakoukoli služebnu policie.

Pro dva stroje značky Yamaha se zatím neznámá dvojice vypravila do podzemních garáží v Bezděchově ulici na Smíchově. Nejprve si vše důkladně obhlédli, prošli i chodby, kde jsou umístěny platební automaty, a sledovali pohyb hlídací služby. Pak šli do akce, přičemž jeden z podezřelých se na samotnou krádež převlékl. Vlastně spíš přioblékl – vzal si ještě navíc černou bundu a kšiltovku. Chtěl tím zmást okolí, míní kriminalisté.

Samotné naložení kradených motorek do bílé dodávky Peugeot Boxer, vybavené kradenými poznávacími značkami, zabralo jen pár vteřin. Zajeli totiž až přímo k parkovacím místům, kde vyhlédnuté motocykly bleskově naložili. S odjezdem už to ale takhle neklapalo. Pachatelé se zarazili u výjezdu zataraseného závorou.

Ne, zřejmě je opravdu nenapadlo, že kdyby si zaplatili jako běžný klient, problémům by se vyhnuli. Volili jiný způsob. Pravda, stylovější – počínali si jako „správní" zloději. Jeden z dvojice vystoupil a závorou lomcoval tak dlouho, dokud se neulomila. A cesta byla volná. „Právě při odjezdu z garáží se ale projevil amatérismus pachatelů," připomněla policistka Jeřábková. „Špatně zavřené zadní dveře dodávky se při výjezdu otevřely – a na kamerovém záznamu je vidět, že ukradené motocykly jsou naložené v autě."

Pokud se pachatele podaří dopadnout, u soudu jim bude hrozit až pětiletý trest.