Pachatele zadržela přímo na místě činu hlídka městské policie. Ta byla do Londýnské ulice na Vinohradech přivolána k muži, který se snažil rozlamovat kus měděného potrubí na menší díly, které by se daly pohodlně odnést. A třebaže se této činnosti věnoval se zápalem pod rouškou tmy, byl až příliš nápadný tím, jak se snažil skrývat před projíždějícími auty. Strážníky, kteří přijeli zasáhnout a dotyčného chytili přímo při manipulaci s potrubím označeném žlutými pruhy, pak na místě upozornila obyvatelka tomu jednoho z domů, že když zašla do koupelny, ucítila plyn – a tento zápach je obzvlášť výrazný ve sklepě domu. Na místo byli neprodleně povoláni plynaři a také hasiči, protože hned bylo zřejmé, kolik uhodilo. Dotyčný s klidem ukradl trubky, třebaže byly naplněny plynem – a způsobil tak nebezpečný únik! Hlavně že získá měď, za kterou se ve sběrnách dobře platí…

Jak se vše odehrálo přesně, nyní ukázalo policejní šetření. Vyšetřovatelé mají událost dobře zmapovanou, přestože podezřelý odmítl při výslechu vypovídat. Jak uvedla policistka Eva Kropáčová, pachatel, který se do domu vloupal před týdnem v noci na sobotu, rozlomil vložku zámku a vnikl do sklepní kotelny. „Zde nejprve přeřízl gumové pásky, uvolněním a odmontováním šroubů rozlomil měděné objímky, které ukotvovaly měděné plynové potrubí, a posléze jej vytrhl ze zdi,“ shrnula zlodějovo počínání Kropáčová. Pachatel se pranic neohlížel na to, že jde o funkční vedení napojené přímo k plynoměru, a tudíž i naprostý laik musí poznat, že narušení potrubí musí mít nutně za následek únik plynu. Deset metrů trubek vynesl ven, kde začal svoji kořist porcovat.

Ačkoli samotnou krádeží nevznikla nijak závratná hmotná škoda, v případě odsouzení hrozí zadrženému trest, jaký ve své zločinecké kariéře s dominující trestnou činností majetkového charakteru ještě nepoznal: až osm let vězení. Podle vyšetřovatelů je to proto, že tentokrát nejde o obyčejnou drobnou zlodějinu. „Jelikož způsobil únik plynu, svým úmyslným jednáním zapříčinil obecné nebezpečí tím, že vydal lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví,“ vysvětlili kriminalisté podstatu obvinění z obecného ohrožení.