Oháněli se totiž mačetou, kterou odsekávali trubky upevněné uprostřed mostu mezi silničními pruhy, ze kterých vytahovali kabely. K odnesení si jich nachystali více než 50 metrů. Naštěstí si nevybrali dráty, jejichž zničení by způsobilo vážnější problémy. Poničili rozvody, které slouží jako záložní systém pro případ nefunkčnosti primárních rozvodů bezpečnostních systémů.

Nenápadnost dosahovaná nápadností se ale neukázala jako dobrá taktika. Policisté, které na počínání zlodějů kovů upozornil jeden z projíždějících řidičů, zadrželi oba zloděje přímo na místě. Na mostě. Zásah to přitom byl jak z akčního filmu. Aby se kriminalisté společně s dalšími kolegy vyhnuli útěku podezřelých mezi projíždějící auta, musela klec spadnout rychle. Zasahující policisté se proto k místu činu přihnali oběma směry, z obou stran – a zadržení bylo dílem okamžiku.

Ukázalo se, že na mostě se činil recidivista, který se do konfliktu se zákonem nedostal poprvé. Kabely kradl už v minulosti. Pokud bude odsouzen, za krádež mu hrozí až tři roky vězení. Jeho kumpán by pak mohl odejít od soudu až s dvouletým trestem.