Ten trik s maskováním pomocí oblečení - to byl vážně skvělý nápad, říkají si nejspíš. A možná se domnívají, že objevili způsob, jak i do budoucna vyzrát na kamery, které sledují místo činu. Nejvyšší čas vyvést je z omylu.

Přesně o to se snaží policisté z Hradištka, kteří se případem zabývají. Pachatelům, kteří nectili víkendový klid a v jejich rajonu udeřili v noci po třetí hodině, se ale zatím daří unikat. Ačkoli jejich počínání zachytily bezpečnostní kamery, zloději maskovaní oblečením nejsou k poznání.

Přesto by se jim právě tyhle záznamy mohly stát osudnými. Získané záběry policisté o víkendu zveřejnili - a spoléhají na to, že pomoci by svými postřehy mohli všímaví svědci z řad veřejnosti. Vždyť co neprozradí tvář, možná napoví oděv, držení těla…

Sebrali cigarety i drobné

Díky kamerovým záběrům mají policisté detailní přehled o tom, jak si pachatelé při vloupačce počínali. Zdeněk Chalupa z územního odboru Praha-venkov: Jih připomněl, že nejprve museli nepozorovaně překonat uzamčené vstupní dveře opatřené ochrannou mříží - a pak jim nic užnebránilo, aby se dostali do restaurace.

„Volně se pohybovali v prostorách výčepu. Sebrali z police cigarety a drobné mince uložené za barem. Jejich pozornosti neunikl ani výherní automat, ze kterého vydolovali uložené bankovky násilím," shrnul Chalupa počínání pachatelů. Kamerový záznam prozradil i to, že na místě se zloději dlouho nezdrželi. Během pár minut byli pryč.

Pokud by kdokoli měl nějaké indicie k totožnosti osob zachycených přičinu, policisté z Hradištka uvítají, když se s nimi o své poznatky podělí. Buďto přímo při návštěvě místní služebny, nebo prostřednictvím telefonního čísla 974 882 700.