Pech přitom zlodějská dvojice měla už na místě činu ve Štěrboholech. Řádění pachatelů ve sběrně v ulici V Chotejně si hodinu po půlnoci všiml svědek, který přivolal policisty. Lapkové sice stačili zmizet ještě před příjezdem hlídky – naspěch ale měli natolik, že jeden z nich nechal na místě své boty. „To byla v danou chvíli jediná stopa, kterou policisté disponovali, ale jak se následně ukázalo, velice zásadní," konstatoval Hulan.

Ukázalo se to o dvacet minut později v ulici U Továren, kde havarovalo osobní auto. Když si policisté všimli, že je řidič bos, napadlo je, že by obě události mohly souviset. A prohlídka auta, v němž se našlo kradené železo, podezření potvrdila. Vzápětí vyšlo najevo, že druhý pachatel po havárii utekl a chtěl se ztratit na nedaleké ubytovně. Neztratil se. Netrvalo dlouho, než si ho policisté odtamtud odvedli. U nabouraného auta se tak komplicové ve věku 24 a 31 let znovu sešli. A hned zatepla kápli božskou. Ke krádeži kovu, který chtěli odvézt do jiné sběrny, se přiznali.

Místo peněz za prodané železo se oba muži dočkají jiného zúčtování. Jako podezřelí z krádeže musejí počítat s tím, že by je soud mohl poslat za mříže až na dva roky.