Stesky nad Amorem se ale nebudou týkat legendárního boha lásky. Jde o jméno služebního psa pražské policie, který slavil úspěch ve čtvrtek v noci. Tehdy hlídka z oddělení kynologie vyjížděla do Libně, kde bylo ze Zenklovy ulice nahlášeno vloupání do prodejny.

Čtěte také: Při honičce se strážníky boural teprve 16letý mladík

Na místě činu policisté zpozorněli. Zjistili, že dveře domu jsou vypáčené – a pachatel by se ještě pořád mohl zdržovat uvnitř. Na výzvy k opuštění úkrytu sice nikdo nereagoval – zloděje, který se v rozlehlém objektu skutečně stále nacházel, se ale podařilo vyčmuchat. Doslova. Do akce byl totiž vyslán právě Amor. Podle slov Jana Daňka z ředitelství pražské policie slavil hafan úspěch už za pár minut. „V jedné ze sklepních kójí označil podezřelou osobu, která se zde skrývala," konstatoval policista.

Snažit se policisty zmást nemělo ze strany podezřelého valnou cenu. Za vše mluvilo páčidlo, které se u něho našlo. Dvaatřicetiletý muž navíc je pro policii velmi dobře známou postavou. „Má bohatou trestní minulost majetkového charakteru," připomněl ve čtvrtek Daněk.