Monitorovací kamery v hodnotě asi deset tisíc korun zmizely ze čtvrtého a devátého patra paneláku v Poznaňské ulici v Bohnicích již loni v květnu. Krádeže se dopustila dvojice pachatelů – a jeden podezřelý zatím zůstává neznámý.

Zloději se nechali jedním z místních obyvatel pustit do domu s tím, že jdou navštívit známého. To ale nebyla pravda; na chodbě kradli. Už měsíc po činu se jednoho z podezřelých podařilo dopadnout, a to v souvislosti s řešením jiného trestného činu: loupeže na autobusové zastávce Vysočanská.

Čtyřiatřicetiletý narkoman, který je pro policii známou figurou, společně s jiným kumpánem přepadli s nožem v ruce mladíka a sebrali mu mobil. Následně byli pachatelé dopadeni - a vyšlo najevo, že jeden z nich má na svědomí i podíl na krádeži kamer v Bohnicích (a ještě další podobné skutky; kamery odmontoval také v divadle na Žižkově a ze zdi domu ve Vysočanech).

Druhý zloděj z Poznaňské - u něhož policisté nevylučují, že také on by mohl být osobou závislou na drogách - ale stále uniká. Jde o muže střední postavy ve věku kolem 25 let, o němž kriminalisté vědí, že má světlou pleť. Hnědé vlasy měl v době činu ostříhané nakrátko.

Štíhlý mladík s hnědými vlasy

Dokonce škodu převyšující čtyřicet tisíc má na svědomí zloděj, který udeřil loni začátkem prosince v podzemních garážích v ulici pod Harfou. Odmontoval tam čtyři kamery - přičemž i jeho počínání zůstalo zaznamenáno. Kamera zachytila také náhodného svědka, muže nesoucího schůdky, který počínání zloděje sledoval. Ale nezasáhl; snad měl za to, že se jedná o montéra starajícího se o údržbu zařízení…

V daném případě je hledanou osobou štíhlý mladík světlé pleti ve věku kolem 20 let, vysoký asi 170 centimetrů. Záběry dále ukazují, že krátké hnědé vlasy si dotyčný upravuje gelem do takzvaného kohouta.

Jakékoli informace, které by hledané muže pomohly vypátrat, přivítají policisté na lince 158.