Protože se zloděje, který se obohatil o více než deset tisíc korun, zatím nepodařilo odhalit, obracejí se na veřejnost s žádostí o pomoc.

O peněženku nejenom s doklady a platebními kartami, ale také snubním prstenem přišel v pravé poledne 39letý muž, který při návštěvě jedné z restaurací na Budějovické ulici nechal chvíli bez dozoru kabát odložený na židli. Když se ke svému oděvu vrátil, byla už náprsní kapsa prázdná.

Kdosi neznámý ale mezitím nelenil. Už několik minut po krádeži využil hoho, že majitel měl v peněžence přiložený i PIN kód – a pomocí jedné z ukradených karet vybral z bankomatu deset tisíc korun.

Případ policisté prošetřují jako podezření z krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, uvedl Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Ten také připomněl, že by policisté rádi hovořili s mužem, jehož podobu zachytila kamera bankomatu při výběru hotovosti. „V případě, že ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval Daněk všímavé občany.