Nyní ale jejich výrobky, skutečně rozeznatelné na první pohled, zřejmě bude nabízet ještě někdo jiný. Zloděj, který obchod v Opatovické ulici vykradl. Pátrá po něm policie, pozorně kolem sebe se ale rozhlížejí i samotné autorky a jejich blízcí. A věří, že se podaří zloději přijít na stopu. Zmizely totiž výrobky z vlastní autorské dílny a s originálními potisky, které jsou nezaměnitelné. Prostě věci, které nikdo jiný nemá.

close Obchod s originálním dětským oblečením se značkou Little Rock Star vykradl zloděj zoom_in

Na to, že je obchod kompletně vykradený, přišly obchodnice hýřící výtvarnými nápady v pondělí; k činu zřejmě došlo někdy během víkendu. A Nikola Kužílková, jedna z tvůrkyň, jejíž výmysly i práci si teď přivlastnil někdo cizí, předpokládá, že se ukradené zboží někde objeví. Někdo ho začne prodávat.

A bylo prý moc fajn, kdyby to všímaví lidé zaznamenali a upozornili policii. Nebo dali vědět autorkám na mobil s číslem 603 571 964. „Není nám jasné, jak někdo může mít spadeno zrovna na obchod s dětským oblečením," krčí rameny Kužílková.

close Obchod s originálním dětským oblečením se značkou Little Rock Star vykradl zloděj zoom_in

Stovky kousků jsou pryč

Pachatel ukradl širokou škálu věcí z celé číře sortimentu: bryndáky, body pro miminka, polodupačky, pyžama, trička, trika pro dospělé, pro těhotné, doplňky… Na místě nenechal ani počítač a další elektroniku, stejně jako další věci z vybavení obchodu. 

Pachatel přitom musel mít místo činu předem vyhlédnuté a skutek promyšlený, odhaduje jednatelka Lenka Attelová. Věci pro děti jsou sice někdy drobnosti - ale i tak určitě nebylo jednoduché všechno odnést. Zmizely totiž stovky kousků - zhruba tak půl tisícovky.

„Pořád počítáme," řekla ve středu Deníku Attelová. Podle ní musel zloděj přemýšlet nejen jak kořist odnese, ale také co s ní udělá. Vážně totiž nejde o tuctové zboží. „Naše výrobky jsou dost specifické, takže nechápeme, jak je hodlá pachatel zpeněžit - ale asi se najdou lidé, co je koupí," míní jednatelka.