Stalo se to 5. června krátce před polednem, kdy zloděj v pražském Karlíně navštívil prostory firmy prodávající jízdní kola. Nepřišel nakupovat, ale krást; dovnitř vnikl před sklad. Tam jeho příchod i odchod zaznamenala bezpečnostní kamera. Další kamera ho zachytila při činu. Ne sice přímo, ale díky odrazu v okenním skle jeho řádění v kanceláři sledovala kamera nasměrovaná na zboží.

Není tedy pochyb o tom, co se odehrálo. Zloděj se dostal do jedné z kanceláří, tam si otevřel zásuvku kancelářského stolu a z pokladny odcizil 250 tisíc korun, přiblížila v pátek pachatelovo řádění Hana Jeřábková z ředitelství pražské police. „To mu ovšem nestačilo - a z osobní tašky jednoho ze zaměstnanců ukradl ještě peněženku s hotovostí, platební kartou a všemi doklady," doplnila policistka.

Popis podezřelého

Z kamerových záznamů je zřejmý nejen pohyb podezřelého, po kterém policie stále pátrá, ale i jeho podoba: hledanou osobou je štíhlý muž tmavé pleti v odhadovaném věku 18 až 25 let, vysoký asi 180 centimetrů, který má krátké černé vlasy. Na sobě měl červenou košili s dlouhými rukávy, modré džínové kraťasy a na nohou bílé ponožky a sportovní boty. Nápadné byly jeho sluneční brýle s výraznými plastovými obroučkami, s největší pravděpodobností žluté barvy.

Pokud se ho podaří dopadnout a čin mu prokázat před soudem, za krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku by mohl vyfasovat až pět let vězení. Policisté ze III. pražského obvodu doufají, že k dopadení podezřelého by mohla vést pomoc všímavých občanů po zveřejnění kamerových záběrů. Dotyčného přece musí poznat někdo z jeho okolí! „Informace přijmou kdykoliv operátoři bezplatné tísňové linky 158 nebo policisté na kterékoliv služebně Policie ČR," připomněla Jeřábková.