A problém pojmenoval výstižně: zloděj, který 9. března vnikl do domu v Platnéřské ulici, skutečně kradl jako straka. Bral všechno, co se třpytilo.

„Konkrétně odcizil nebo se pokusil odcizit 27 kobercových kovových tyčí zlaté barvy a ozdobné kovové lišty - také zlaté barvy - v celkové délce deseti metrů. Dále ho zřejmě leskem zaujaly cedule se jmény nájemníků, opět zlaté barvy, které však k jeho zklamání byly pouze z plastu," konstatoval Daněk.

Celé by to mohlo působit úsměvně - výše způsobené škody ale dává na srozuměnou, že tady sranda končí. Včetně poškození omítek za sebou zatím neznámý pachatel zanechal spoušť vyčíslenou na 60 tisíc korun.

Záběry z bezpečnostních kamer

Podezřelému se zatím daří unikat - nemusí to ale být na dlouho. Ve středu totiž policisté zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer a požádali veřejnost o pomoc. V podobných případech se přitom často přihodí, že někdo dotyčného pozná - a policistům poradí, o koho jde a kde hledat. Přesně tyhle informace by policisté přivítali i v tomto případě.

Jakékoli údaje, které by mohly pomoci při pátrání, jsou vítány na lince 158; je také možno kontaktovat přímo policisty z místního oddělení v Bartolomějské (policejní přítomností pověstné již po desetiletí).