Pachatel, po kterém policisté pátrají od poloviny března, dosáhl toho, že ho žena pustila do svého obydlí. A pak už pro něj nebylo složité odvést její pozornost a v nestřeženém okamžiku sebrat přes dvacet tisíc korun.

Pátrání po podezřelém je zatím bezvýsledné, třebaže se policistům s pomocí okradené ženy podařilo vytvořit kreslený portrét pachatele. Ten podle výpovědi oběti působil slušným a inteligentním dojmem. Mělo by se jednat o zhruba 30letého štíhlého muže světlé pleti, vysokého asi 180 cm. „Měl podlouhlý štíhlý obličej, tmavé oči, výrazné obočí, běžné rty – ani úzké ani široké – a tmavé vlasy. Byl hladce oholen. Hovořil spisovnou češtinou, bez vady řeči a výrazného dialektu," shrnul Chalupa další dostupné údaje k popisu osoby. Oblečen byl pachatel do černého kompletu luxusnější teplákové soupravy – černé bundy se stojatým límcem a kalhot sportovního střihu. Na hlavě měl nasazenou béžovou čepici s kšiltem. V ruce držel tmavé desky na písemnosti.

Policisté z Jesenice, kteří se případem zabývají, přivítají pomoc veřejnosti při pátrání. Informace, které by mohly přispět k odhalení totožnosti pachatele, jim lze předat prostřednictvím telefonních čísel 974 882 770 a 602 306 494.