Stalo se to před měsícem, když 77letá žena 21. února krátce po osmé hodině navštívila místní veřejnou knihovnu. Neznámý muž využil toho, že svou kolečkovou tašku odstavila poblíž vchodu a ponechala ji bez dozoru, když zašla mezi regály s knihami.

Zloděj nejspíš dobře věděl, co může získat. Podle všeho mu neuniklo, že chvilku předtím si žena vyzvedla na poště svoji penzi, a zřejmě zaznamenal i to, že peněženku uložila právě do látkové tašky na kolečkách. Zdá se tomu alespoň nasvědčovat jeho počínání, o kterém v pátek informoval Zdeněk Chalupa z policejního územního odboru Praha-venkov: Jih.

„Využil vhodného okamžiku, tašku sebral, vyběhl z budovy - a v uličce nedaleko autobusové zastávky ji odhodil. Z tašky stačil sebrat ženinu peněženku," konstatoval policista s tím, že oběť zloděj obral nejen o doklady, ale také o více než 12 tisíc korun.

V souvislosti s tímto skutkem hledají policisté neznámého muže, který se podle kamerového záznamu v daném místě pohyboval právě v době krádeže a jehož přítomnosti si všimli i svědci.

Policisté věří v pomoc veřejnosti

„Jednalo se o muže ve věku 25 až 35 let, štíhlé 170 až 180 centimetrů vysoké postavy, krátce střižených vlasů," připomněl Chalupa známé údaje k popisu osoby s tím, že hledaný muž měl na sobě látkovou mikinu s kapucí v kombinaci zvenku tmavé a uvnitř červené barvy, tmavou šusťákovou vestu a tmavé kalhoty; na hlavě měl pletenou čepici.

Najít se dotyčného zatím nepodařilo ani podle kamerových záběrů, ani podle popisu. Policisté ale věří, že nyní se to podaří díky pomoci veřejnosti poté, co muže na zveřejněných záběrech pozná někdo z občanů a o jeho totožnosti je informuje.

„Jakékoliv informace k tomuto případu mohou svědci sdělit osobně přímo na služebně v Hradištku nebo je mohou zavolat na telefonní číslo 974 882 700 – případně prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158," připomněl Chalupa.