Nezvyklý hluk však probudil majitelku, a tak šla se podívat, co se děje. Cizího muže s dřevěnou latí v ruce zahlédla ze schodiště. Ten na ni začal okamžitě křičet a požadovat klíče od vozidla a peněženku. S tím, že pokud tak neučiní, dům zapálí.

Zdroj: Policie ČR

Žena zachovala duchapřítomnost, celá vystrašená a z obavy o život svůj i dětí, které v tu chvíli spaly v ložnici, vyhověla a požadavek splnila. Poté, co lupič odjel, okamžitě zalarmovala policisty a celou událost roztřeseným hlasem popsala. Navíc dodala, že odcizený vůz míří pravděpodobně na Dejvice. A nemýlila se.

Zkusil uloupit jiné auto

Darebák o chvíli později zablokoval ukradeným autem v křižovatce ulic Zelená a Jugoslávských partyzánů jiného řidiče a pokusil se nasednout do jeho vozu. To se mu však nepodařilo, a tak pokračoval v jízdě v odcizeném, až na křižovatku ulic Zelená a Zemědělská. Tam musel pro defekt svůj lup odstavit a pokračovat po svých. 

Ilustrační foto.
Dali si „pauzu od všeho“? Ne, tragédie. Policie našla mrtvou ženu, muž se zabil

"Do vytipované oblasti se během chvíle sjelo několik policejních vozů a policisté začali propátrávat okolí. Hodinu po oznámení podezřelého zadrželi policisté dopravní služby schovaného pod zaparkovaným vozem v areálu nedaleké školy," informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

"V uplynulých dnech kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro spáchání trestných činů loupež a omezování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí až deset let. Sedmadvacetiletý obviněný je stíhán vazebně," uzavřel mluvčí.

Lupič si z banky odnesl peníze, chvíli na to skončil v poutech.
VIDEO: Lupič s pistolí si z banky odnesl peníze, chvíli na to skončil v poutech