V prvním případě měla stařenka zavěšenou tašku na nákupním vozíku. V nestřeženém okamžiku jí z ní podezřelá žena vytáhla černou koženkovou peněženku, ve které měla seniorka 1300 korun v hotovosti a dvě platební karty.

Bohužel však nejenom karty, ale i lístečky s PIN kódem k oběma kartám, což byl kámen úrazu. Podezřelá dvojice tak během jednoho odpoledne připravila seniorku o téměř 30 000 korun, a to jednak několika výběry z bankomatu, ale také platbami v obchodech.

Policie hledá muže a ženu, kteří okrádali seniorky. | Video: Policie ČR

Druhý případ se stal ve stejný den v té samé prodejně. Podezřelá dvojice tam z kabelky, kterou měla jiná seniorka uloženou v nákupním košíku, odcizila kožené pouzdro s doklady.

Nenoste PIN u platební karty

"Vše se ale podařilo zachytit na kamerové záznamy. Proto touto cestou prosíme širokou veřejnost, pokud byste poznali neznámou dvojici, nebo věděli, kde se pohybují, okamžitě prosím kontaktujte tísňovou linku 158 nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu Policie ČR," požádala veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Muž i žena jsou v současné chvílí podezřelí ze spáchání trestného činu krádež a také neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jim v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

"Zároveň také apelujeme na všechny občany, aby v žádném případě nenosili napsané PIN kódy spolu s platebními kartami," připomněla mluvčí věc, která by měla být samozřejmostí.