Přesně před týdnem, v pátek 17. února po půlnoci ubodal stejně starého Ukrajince. Motiv byl zdánlivě malicherný. Ázerbájdžánci se nelíbilo, jak na něj Ukrajinec „zírá.“

O kuriózní strkanici s tragickým koncem včera informoval mluvčí pražské police Tomáš Hulan. Aktéři šesté vraždy, spáchané letos na území hlavního města, byli tři. Vrah, oběť a devatenáctiletý společník zemřelého rovněž Ukrajinec. Osudným místem setkání se stal bar v ulici Nekázanka v centru Prahy.

Nepomohla ani blesková operace

Ázerbájdžánec byl již na odchodu, když si všiml dvojice Ukrajinců. „Nelíbilo se mu, jak na něj koukají. Brzy začaly vzduchem létat hrubé nadávky,“ uvedl Hulan. Netrvalo dlouho a temperamentní Ázerbájdžánec tasil nůž. Mladšího z Ukrajinců bodl dvakrát do stehna, staršího čtyřikrát do břicha. Pak zmizel jako pára nad hrncem. Sled událostí byl dílem okamžiku. Sirény záchranářů, resuscitace dvacetiletého Ukrajince přímo na chodníku, převoz do nemocnice a okamžitá operace. Bohužel, ani bleskový zákrok chirurgů nepomohl. Mladík na operačním sále zemřel. „Případu se chopili kolegové z mord party. Podezřelého z vraždy vypátrali už za čtrnáct hodin po útoku v Nekázance. Zdržoval se v jisté obci poblíž Jindřichova Hradce. Za vydatné pomoci jihočeské zásahovky byl zatčen a posléze obviněn z dvojnásobného pokusu vraždy,“ popsal policista Hulan.

Mladému Ázerbájdžánci, v případě, že ho soud uzná vinným, až výjimečný trest. Na proces si počká ve vazbě.