Zřejmě silnou nespavostí trpěl muž, který se v pondělí 11. listopadu krátce po třetí hodině ranní vydal do ulice U Plynárny v Praze 4. Nijak zvlášť neotálel a rovnou zamířil k zaparkovanému luxusnímu Mercedesu.

Chvíli se kolem vozu pohyboval a pokoušel se ho zapálit. V okamžiku, kdy měl pocit, že se mu to podařilo, zamířil pryč. Když se ale po chvilce ohlédl zjistil, že se nic neděje a tak se k automobilu vrátil.

Výbuch následoval ve vteřině

Další pokus o podpálení vozidla se zdál být zpočátku stejně marný jako ten předchozí, ale nakonec automobil začal hořet a silný výbuch na sebe nenechal dlouho čekat.

Zapálení a následný výbuch vozidla v Praze 4. | Video: Policie ČR

Došlo k němu tak rychle, že muž se ještě nacházel v bezprostřední blízkosti exploze a ačkoli odešel po svých, byl šlehajícími plameny velmi pravděpodobně zraněn.

Vozidlo celé shořelo a požár poškodil i auto zaparkované za ním. Poměrně krátká noční kratochvíle tak způsobila škodu ve výši 850 tisíc korun. Muž, kterého po celou dobu žhářské akce zabíraly kamery, si může v případě dopadení a odsouzení posedět i tři roky za mřížemi.