Stalo se tak již hodinu po posledním požáru, který se rozhořel před úterní půlnocí. Ten založil teprve devatenáctiletý mladík. Aby překvapení vyděšených obyvatel osmipatrového paneláku jen tak neskončilo, žhář vdotyčném domě totiž snimi bydlel.

Sám pak přivolával hasiče

„Při výslechu zadržený mladík uvedl, že požáry zakládal kvůli tomu, že mu vadil stálý nepořádek vdomě,“ řekl Deníku Martin Beránek, šéf kriminalistů z „osmičky“. Podezřelý mladík, který se přiznal kosmi požárům, podle vyšetřovatelů zakládal ohně ve sklepních kójích. VHorních Počernicích tak shořely hned čtyři, kdy plameny poškodily rozvody vody, topení elektřiny. Předběžná škoda na majetku byla odhadnuta na jeden milion korun.

Jak se kriminalistům podařilo žháře tak rychle vypátrat? „ Jeden znašich kolegů měl podezřelého mladíka vytipovaného, jako možného původce. Zadržený rovněž uvedl, že jakmile se požár rozhořel, zalarmoval hasiče. Pak přihlížel likvidaci ohně a u posledního případu byl rovněž přítomen. To už kolega mladíka zadržel a u výslechu se kpožáru doznal,“ pokračoval ve výčtu situací Martin Beránek.

Zakouřené přízemní prostory donutily obyvatele paneláku kevakuaci a zulice tak mohli pozorovat spoušť, kterou mezitím plameny napáchaly, než je hasiči zlikvidovali. „Z domu bylo evakuováno sedm osob, znichž čtyři potřebovaly dýchací masku a jednu osobu zdravotníci odvezli do nemocnice kvůli možné otravě kysličníkem uhelnatým,“ doplnil šéf kriminalistů. Zadržený mladík podle policistů zapaloval sklepní kóje nedopalkem cigarety.. Vpřípadě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.