Ženu trpící epilepsií někdo obral 24. dubna dopoledne. Cestovala tehdy tramvají ze zastávky Kotlářka do zastávky Slánská. „Už při cestě hromadným prostředkem začala opakovaně omdlévat – nicméně i tak se snažila dojet domů. To se jí málem podařilo, avšak kousek od svého bytu, na chodbě panelového domu, ztratila vědomí zcela," shrnul Hulan strastiplnou pouť, která končila několikadenní hospitalizací.

Nesnází, v nichž se žena ocitla, zneužil dosud neznámý pachatel, který se ji nerozpakoval okrást. Sebral jí látkový batoh obsahující mimo jiné doklady – a také platební kartu. Právě jejím prostřednictvím se kdosi obohacoval.

Policisty zajímá, jak se karta okradené ženy dostala do rukou ženy na videu.Postupně uskutečnil na různých místech hlavního města 27 drobnějších nákupů – tolik jich alespoň kriminalisté odhalili – přičemž si vybíral pouze zboží do takové hodnoty, aby stačilo jednoduše použít bezkontaktní kartu. Pouze přiložit ke čtečce, bez nutnosti zadávat PIN.

Odkud má tu kartu?

Právě při jednom z takovýchto nákupů zachytila kamera dosud neznámou ženu, jíž by policejní detektivové rádi položili řadu otázek. Nikdo sice netvrdí, že právě ona byla pachatelkou krádeže – co vysvětlovat by ale měla. Především by policisty zajímalo, jak se kradená karta dostala do jejích rukou.

„Protože by mohla kriminalistům objasnit podstatné skutečnosti případu, prosíme každého, kdo ženu na záběrech poznává a zná její totožnost, potažmo místo pobytu, nechť tyto velice důležité indicie předá kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158," vyzval Hulan veřejnost ke spolupráci.

Připomněl současně, že událost policisté kvalifikovali jako krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku. „Za tyto trestné činy hrozí případnému pachateli trest odnětí svobody až na dva roky," poznamenal.