„Přesné místo a čas neznáme, jelikož byl poškozený opilý a na této lavičce usnul," upřesnil. 

S ženou si dotyčný chvíli povídal – načež se dohodli, že zajdou do baru na skleničku. A aby mohl být hostitelem nejenom pozorným, ale i solventním, se muž ještě zastavil u bankomatu, kde si vybral peníze.

„To se mu pravděpodobně stalo osudným, protože si v tu chvíli nedával pozor – a žena tak zřejmě viděla jeho PIN ke kartě. Pak už si muž pamatuje jen jak si dávali drink v baru – a od té doby má okno," přiblížil Daněk vývoj událostí.

Pryč byla žena i peníze

Další vzpomínky má muž až z následujícího dne, kdy se probudil u sebe doma. Společnice s ním nebyla – ovšem pryč byly i peníze a platební karta. Ta nicméně nezahálela, zatímco on spal – kontrolou stavu účtu zjistil, že někdo provedl tři neoprávněné výběry z bankomatu, přičemž se na jeho úkor obohatil o 19 tisíc korun.

Podezřelou je žena, jejíž podobu policisté znají právě díky záběrům kamery v bankomatu. Vědí tedy, že hledají černovlasou třicátnici snědé pleti, vysokou asi 150 centimetrů. „Oblečená byla do modré bundy s imitací kožešiny na kapuci a červených kalhot," připomněl Daněk.

Jakákoli informace k hledané ženě policisté přijmou na lince 158.

Čtěte také: Neznámý muž utrácel s cizí kartou v ruce