Tlačítko však sloužilo jako takzvané blokační pro zrušení a blokaci alarmu, a tudíž žádné aktivaci či alarmu nedošlo. Ve vedlejší místnosti tak svůj pokus nepochopitelně zopakovala, rozbila ochranné sklo a zmáčkla tlačítko. V okamžiku tak spustila systém hasicího zařízení, spočívající ve vypuštění hasícího plynu, který z místnosti zasažené požárem vytlačí vzduch, a oheň tak efektivně eliminuje.

Do místnosti tak zbytečně vypustila hasící plyn ze dvou několika set kilových nádrží, čímž způsobila škodu dosahující tří milionů korun. Při útěku ji zachytily nejenom bezpečnostní kamery, ale i objektivy několika návštěvníků.

K ženě kriminalisté prozatím zjistili, že mluví plynule česky je ve věku 20 až 25 let, menší postavy a mohla by dle kamerových záznamů bydlet v okolí stanice metra I. P. Pavlova v Praze 2. Touto cestou se obracejí na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci.

"Pokud máte informace k podezřelé, kontaktujte linku 158. Výzva platí i pro samotnou slečnu, aby své nepochopitelné jednání přišla policistům vysvětlit na kteroukoli pražskou služebnu," vyzval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Právní kvalifikace skutku je prozatím stanovena pro trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, z něhož je žena podezřelá. "V případě dopadení a odsouzení jí hrozí až šestiletý trest odnětí svobody," uvedl policejní mluvčí.