Chladno nechladno, dotyčná se zde procházela bez bundy, svetru i trička. Pouze v kalhotách a podprsence, uvedla v pondělí vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.

„Strážník k ženě přistoupil a vyzval ji k předložení dokladů a podání vysvětlení. Na tuto výzvu neznámá nereagovala a přeběhla přes tramvajový pás na druhou stranu ulice," konstatovala Seifertová. Tohle byl ale teprve začátek. Slečna se pak posadila na kraj chodníku, zula si boty, stáhla si kalhoty i s kalhotkami - a sedět zůstala v jediném kousku spodního prádla, který na jejím těle ještě zbýval: v podprsence.

Psychicky nemocná nebo zdrogovaná

Strážník se opětovně domáhal vysvětlení, co dotyčná vyvádí, kloudné odpovědi se ale nedočkal. Mladá dáma reagovala zcela nečekaně. „Pokusila se strážníkovi vsunout hlavu mezi stehna a obejmout jej rukama kolem kolen. Na další výzvy strážníka žena dále nereagovala a odmítla poskytnout potřebnou součinnost," přiblížila Seifertová vývoj událostí.

Protože bylo jasné, že tuhle situaci domluva nevyřeší, pomocí vysílačky si strážník přivolal na pomoc kolegy z autohlídky. Žena předvádějící pouliční striptýz pak putovala na policejní oddělení.

Teprve tam vyšlo najevo, co je dotyčná zač: šlo o 22letou dívku. Rozumná řeč s ní ale pořád nebyla; uniformy strážníků i policistů se tudíž shodly na dojmu, že dotyčná je buď pod vlivem drog, nebo psychicky nemocná. Dorazili proto záchranáři, kteří pacientku převezli do péče odborníků.