Tím vše skončilo, naznačil v pátek Rudolf Rubeš z centrály pražských strážníků. „To pachatelku odradilo natolik, že z místa utekla," konstatoval.

O chvíli později dostali strážníci hlášku od policistů, že nedaleko od místa činu došlo k dalšímu přepadení. Tentokrát si lupička s nožem – podle popisu osoby i jejího počínání zcela zjevně stejná žena – vybrala trafiku v Dunické ulici. Tam byla úspěšná.

Z kořisti se ale nemohla radovat dlouho. Už po pár minutách si strážník hlídkující v dané oblasti na motocyklu všiml ženy, na kterou popis pachatelky seděl jako ulitý. Na podezřelou, která právě nastupovala do autobusu, upozornil své kolegy – a sám se vydal za autobusem. Co se dělo pak, se odehrávalo plně v jeho režii. Dotyčná totiž vystupovala dřív, než přivolané posily mohly dorazit: hned na další zastávce.

„Žena při prokazování totožnosti byla velmi nervózní a z kabelky jí vykukovaly bankovky i nůž," uvedl Rubeš, že od prvních okamžiků nebylo pochyb o tom, že případ je vlastně vyřešen. Však také podezřelá, když strážník ukázal na peníze a na kudlu, hned kápla božskou; přiznala se k oběma přepadením. Věc dále šetří policie.