Zprvu to vypadalo na standardní zákrok. Personál si přivolává pomoc ve chvíli, kdy někdo z hostů pojedl, popil – ale k placení se nemá. Nic výjimečného, podobné výjezdy nejsou nijak neobvyklé. Rutina.

Zuřivost a hrozby místo občanky

Ne zcela běžné však bylo už to, když provozní podniku ukázal strážníkům na ženu ležící na gauči. A vzápětí se ukázalo, že tady bude těžké pořízení. Odpovědí na žádost o předložení dokladů byla agresivní reakce, ale ani náznak spolupráce. Dotyčná – jak se později ukázalo, šlo o 29letou Středočešku – dokonce prohlašovala, že ona strážníkům šéfuje. A jestli ji hlídka nenechá na pokoji, tak ji zabije!

Na opětovnou žádost o občanský průkaz již žena reagovala fyzickým napadením. Pokusila se strážníka praštit do obličeje. Pak již hlídka musela zapomenout na pravidla, podle nichž džentlmen jedná s dámou, a útočnici zpacifikovat. „Budete předvedena na služebnu Policie ČR,“ slyšela poté dotyčná. Ta ale spustila lamentaci, že je těžce nemocná.

Od plivanců až k pokousání

Strážníci proto přivolali sanitku. Údajná choroba ale ženě nebránila v tom, aby uniformám nejen vyhrožovala, ale také na ně plivala. Příjezd zdravotníků ji kupodivu zklidnil. Žena přestala zuřit, dokonce ukázala i občanku. Ale přesto záchranáři raději pořádali strážníky o doprovod během převozu do nemocnice.

Transport se odehrál bez incidentů, poklidná byla i lékařská prohlídka. Až poté, co padlo rozhodnutí o převozu do psychiatrické léčebny, pacientka znovu začala zuřit. Nejprve strážníkovi vyhrožovala, že ho zabije, pokud ji nepustí, poté na hlídku skutečně zaútočila. Jednomu ze strážníků se zakousla do pravé ruky. Pak už to šlo ráz na ráz: pouta, sanitka, léčebna.

Okolnosti případu dále zkoumá policie. Rozhodující pro kvalifikaci činu bude právě stanovisko psychiatrů.