„Banální přestupek mohl skončit vykázáním z místa, avšak reakce žebrajícího muže byla naprosto nepřiměřená,“ uvedla k případu v úterní tiskové zprávě mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. Na muže klečícího s plastovým kelímkem a čekajícího na příspěvek od turistů a kolemjdoucích na Karlově mostě totiž někdo upozornil telefonátem na tísňovou linku strážníků.

„Poté, co s ním strážník okrskář začal jeho přestupek řešit, spustil, že most je jeho a všichni ho musí poslouchat. Prý přiletěl z jiné planety, na pomoc mu přiletí další posily a pozabíjí všechny lidi a hlavně pak strážníky,“ popsala mluvčí Seifertová.

Strážník se pokoušel agresivního žebráka zklidnit, ale ten k vulgárním výrazům přidal ještě pěsti. Když příslušník městské policie muže zpacifikoval, plivl mu do tváře a znovu udeřil. Když na místo dorazil další strážník, zdálo se, že se jim podařilo útočníka uklidnit. Jenže po chvíli měl incident pokračování.

„Já mám teleskop, já tě zabiju,“ vzal ze země železnou tyč – tlumič od kufru auta – a pokusil se udeřit jednoho ze strážníků do hlavy. Uniformovaný muž úder vykryl a druhý žebráka zajistil a spoutal. „Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž omezen na osobní svobodě a předveden na služebnu policie, kde byl u dotyčného proveden test na alkohol s negativním výsledkem. Napadený strážník s pohmožděným předloktím skončil na ošetření v nemocnici,“ informovala mluvčí pražských strážníků.