Obětí zločinu se 45letý muž stal 2. října odpoledne, kdy svůj vůz Infiniti MX 37 zaparkoval před hotelem v Pobřežní ulici. Tašku s penězi v hotovosti nechal v zavazadlovém prostoru řádně uzamčeného automobilu, který nakrátko odstavil poblíž hlavního vchodu do hotelu. Tam pak odešel na obchodní schůzku. Při návratu si toho, že v autě hospodařil někdo cizí a po svém, vůbec nevšiml. Nepoškozený vůz odemkl jako jindy, normálně nastoupil a odjel k sídlu firmy v Praze 9. Až tam zjistil, že peníze jsou fuč.

Kamerové záznamy napovídají, že ke krádeži skutečně došlo na parkovišti před hotelem. Samotný zločin sice zachycen nebyl – je ale zřejmé, že auto obcházel neznámý muž. Což ještě samo o sobě nemusí být nápadné. Jde o luxusní vůz, který není zase až tak běžně k vidění, a tak se leckterý chlap rád podívá – a třeba i zasní… Ten, kterého hledají policisté, ale nesnil. Moc dobře věděl, jak si počínat!

Co přesně udělal, kamera nezachytila. V klíčových momentech se totiž pachatel ocitl mimo záběr. Pochybnosti ale nepanují v tom, že k vozu zezadu přistoupil, chvíli tam setrval – a poté odešel. Slušně oblečený muž mířil pasáží Oasis směrem k Sokolovské ulici. Pokud se ho podaří dopadnout a čin mu prokázat před soudem, s ohledem na výši způsobené škody mu hrozí až pět let vězení. Kriminalisté předpokládají, že při jeho hledání by mohly pomoci postřehy veřejnosti. Právě proto nyní zveřejnili záběry zachycující jeho podobu. Očekávají, že by ho někdo mohl poznat.

Možná ale nebyl sám, uvažují policejní detektivové. Opět jim to napověděly záběry kamer. Na nich totiž našli kriminalisté dalšího muže, který si chvíli před krádeží přivolá pracovníka ostrahy. Ano, mohla by to být shoda náhod – takhle to ale nejspíš nebylo. Pravděpodobnější je, že šlo o zlodějova komplice, který ochranku odlákal z prostoru před vchodem, odkud na zaparkovaný vůz bylo vidět – a svému kumpánovi tak krádež usnadnil.

Muž v tmavém obleku s tmavými brýlemiHledaným mužem je čtyřicátník světlé pleti. Oblečený byl do tmavého obleku a v pravé ruce držel příruční tašku. Měl krátce střižené vlasy a na očích sluneční brýle. Jakékoliv informace o tomto muži – k jeho pohybu, totožnosti nebo místu pobytu – přivítají policisté na tísňové lince 158. Přijme je také kterékoli služebna Policie ČR.