Dopadení zloděje, který neváhal v době koronavirové pandemie ztížit práci českým zdravotníkům v první linii, předcházela dramatická honička v ulicích Prahy.

Zdroj: Policie ČR

„Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu v půl třetí odpoledne všimli na Argentinské ulici v Praze 7 motocyklu, jehož řidič měl na hlavě cyklistickou helmu a evidentně stroj neuměl ovládat,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk, jak celá akce začala. Na přiloženém videu, které zachytily bezpečnostní kamery na Bulovce, je vidět, že s motorkou si kriminálník nerozuměl ani při samotném odcizení.

Nebezpečná rychlost

Podezřelý motorkář pak na pokyn k zastavení nereagoval a policejní hlídce se rozhodl ujet. „Křižovatku u Libeňského mostu projel rychlostí přes 100 kilometrů v hodině na červenou a ohrozil ostatní řidiče. S policisty za zády pak dojel až na Palmovku, kde najel na chodník, narazil do odpadkového koše a havaroval,“ popsal mluvčí pražské policie. Takzvaní „péjáci“ pak muže za použití donucovacích prostředků zadrželi.

Policisté podle Daňka následně zjistili, že muž kromě výše zmíněných prohřešků ještě navíc ujížděl pod vlivem pervitinu a nevlastní řidičské oprávnění. „Krádež zachytily kamery a je na nich vidět ještě jeden muž, kterého v souvislosti s tímto přípdem hledáme. Jestli ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158,“ dodal policejní mluvčí.

Daněk informoval, že vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu hrozí za trestný čin krádež pachatelům až osmiletý pobyt za mřížemi.