Po hádce uvnitř provozovny se rvačka přesunula ven, kde jsou mezi místy k sezení umístěny železné a kamenné skulptury.

Jedna z nich se šestadvacetiletému mladíkovi stala osudnou, když ho sok povalil na zem, spadla mu na hlavu a smrtelně ho zranila. „Byli jsme přivoláni k muži v bezvědomí, které mělo nastat následkem napadení. Úder do hlavy, který utrpěl, byl ale smrtelný a nemohli jsme mu již nijak pomoci“, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Rozpětí možných trestů je široké

Útočník, který smrtelně zranil svého soka okamžitě utekl. Podle svědků rvačku vyvolal právě on a na útěku měl odhodit zakrvácenou bundu. „Případ vyšetřujeme jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. V současné době po pachateli stále pátráme a probíhají výslechy svědků. Prozatím nemohu prozradit nic bližšího, i popis pachatele teprve upřesňujeme“, vysvětlil mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Bude–li agresor dopaden, existuje velice široké rozpětí trestů, které mu mohou být uděleny. „Bude záležet na tom, co se policii podaří prokázat. V případě, že by šlo o úmyslnou újmu na zdraví s následkem smrti, pohybuje se trestní sazba od pěti do dvanácti let vězení.

Avšak pokud z důkazů vyplyne, že šlo o nedbalostní trestný čin s následkem smrti, je sazba nula až dva roky. To znamená, že pokud se prokáže, že šlo o něšťastnou náhodu, může od soudu pachatel odejít také jen s podmínkou“, uvedl známý advokát Josef Lžičař.

Richard Moucha