„Z dosud nezjištěných příčin tam kolem dvaadvacáté hodiny dva neznámí útočníci napadli dvojici mladíků a způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření,“ informoval o incidentu na pražském sídlišti u Michelského lesa mluvčí krajského ředitelství policie Jan Rybanský o víkendu.

Podle Týdeníku policie bylo okolí místa události uzavřeno proti vstupu nepovolaných osob. Na Roztyly vyrazily kromě policejních hlídek rovněž záchranáři včetně lékaře a inspektora provozu. 

„Ošetřovali jsme dva muže ve věku 23 let s bodnými poraněními v horní části těla. Oba muži byli při vědomí se středně závažnými zraněnými,” sdělila Blesk.cz mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Jeden z mužů byl podle Poštové převezen do Motola, druhý do vinohradské nemocnice.

K zadržení byla nutná zásahová jednotka

„Pravní kvalifikace skutku zatím nebyla stanovena a bude se odvijet také od závavažnosti způsobených zranění,“ sdělil policejní mluvčí Rybanský. „Případ je na samém prvopočátku a další poskytnuté informace by vzhledem k závažnosti činu mohly zmařit účel vyšetřování a řádné objasnění věci,“ dodal.

V úterý policejní mluvčí Rybanský sdělil, že vyšetřovatelé na základě vyhodnocení zajištěných stop, šetřením na místě činu a v jeho okolí odhalili totožnost trojice podezřelých z útoku. V průběhu pondělí byli postupně zadrženi na různých místech metropole. „Vzhledem ke skutečnosti, že se jednalo o ozbrojené a nebezpečné muže, využili k jejich zadržení i zásahovou jednotku,“ doplnil.

Podle Rybanského byl obviněn pouze jeden z nich, ostatní dva muži jsou v pozici svědků. Policisté dali podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na pachatelovo vzetí do vazby.