K ohlášenému vloupání do domu vyjížděli policisté do ulice Nad Petruskou na Vinohradech v neděli krátce po půlnoci. Na místě bylo zřejmé, že objekt se vskutku stal terčem řádění nenechavce. V úterý to potvrdila Eva Stulíková z ředitelství pražské policie. „Pachatel překonal hned několik dveří společných prostor a jednoho z bytů. Dostal se až do čtvrtého patra, kde poškodil výtah. Odtud vylezl střešním oknem na střechu domu, ze které se dostal až na přilehlou terasu bytu – a dále přes vzrostlý strom až k vedlejšímu domu, kde v přízemí vykopl dveře do sklepních prostor a vnikl dovnitř,“ přiblížila policistka, co vše muž dokázal stihnout, nežli ho hlídka dopadla.

Samotné zadržení se ale neobešlo bez komplikací. Při zatýkání podezřelý jednoho z policistů praštil do horní části těla plechovkou, kterou právě držel v ruce, a druhému dal pěstí do obličeje. „Víc ale udělat nestačil,“ konstatovala Stulíková. „Policisté proti němu použili hmaty a chvaty a na ruce mu přiložili služební pouta.“

Útok násilníka policisté přestáli bez úhony. Podezřelý, který skončil v policejní cele, má nyní na triku škodu vyčíslenou na 50 tisíc korun – a čelí obvinění hned ze tří trestných činů: porušování domovní svobody, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až čtyři roky vězení. Prozatím je stíhán na svobodě.