Právě tato skutečnost si vynutila vyslání elitní jednotky, připravené zpacifikovat i ty nejnebezpečnější pachatele. Čtyřletou holčičku muž popadl do náruče a vyhrožoval, že spáchá sebevraždu.

Na úder zásahového komanda také skutečně došlo. Nejprve sice přišel ke slovu policejní vyjednavač, ale neuspěl. S mužem se mu podařilo navázat kontakt – s tím nebyla potíž, byt zůstával celou dobu otevřený – ale dotyčný odmítal dítě vydat. Přivolaní hasiči proto pro jistotu nachystali pod okny domu záchrannou plachtu. Nikdo totiž nemohl tušit, co se muži skutečně honí hlavou a zda se nerozhodne vrhnout se vstříc smrti i s dítětem. Zvlášť když jeho pláč muže zjevně přiváděl k ještě většímu neklidu – a policejní vyjednavač tak musel holčičku uklidňovat s pomocí hračky nalezené na místě.

Dramatu s desítkami minut trvajícím dohadováním, které nikam nevedlo, učinila přítrž zásahová jednotka. Její příslušníci vpadli dovnitř a ve chvíli, kdy muž s dcerou v náruči začal nervózně přecházet po bytě, využili momentu překvapení.

Policistka Eva Kropáčová zdůraznila, že zákrok byl profesionální a bezchybný. „Jednačtyřice-tiletého muže příslušníci zásahové jednotky zadrželi a dítě předali v naprostém pořádku matce,“ konstatovala v sobotu. Navzdory tomu, že muž prý v minulosti prodělal speciální armádní výcvik, ocitl se na zemi a byl znehybněn dřív, než si stačil uvědomit, že se něco děje – a že dítě je v tom okamžiku už v bezpečí náruče jednoho z policistů.

Zadržený byl nejprve vyšetřen na psychiatrii a poté jakožto člověk zdravý a podle všeho i odpovědný za své počínání skončil v policejní cele. Jak to s ním dopadne dál, ukáže další šetření. Prozatím ho policisté podezřívají ze dvou trestných činů – z nebezpečného vyhrožování a pokusu o těžkou újmu na zdraví.