Vloupali se tam do kanceláře a hotelových pokojů. Odnesli si fotoaparáty, počítače a peníze, přičemž škoda se prozatím vyšplhala ke třiceti tisícům korun. Policisté ale nevylučují, že ve skutečnosti může být tato částka vyšší – ovšem ubytovaní cizinci všechny případy ani nenahlásili.

Právě ubytovaní podle zjištění policie činnost zlodějů usnadnili. Dvojici zatím neznámých pachatelů vždy otevřeli dveře – a zloději se tak dostanou dovnitř. Nezdržují se dlouho. Po několika minutách hotel opouštějí s ukradenými věcmi. Ukazují to záběry pořízené bezpečnostní kamerou, jež 1. ledna zachytila dvojici zatím neznámých pachatelek a o 17 dní později jednu z těchto žen v doprovodu muže.

Co se děje uvnitř, kamery nezmapovaly. Policisté ale předpokládají, že se neodehrává nic nápadného. Nikdo si ničeho nevšiml a zámky vykradených pokojů nebyly poškozeny – a tak se zdá pravděpodobné, že si zloději jednoduše odemkli. „Trojice buď používá univerzální klíč, nebo má k dispozici klíče od jednotlivých dveří,“ míní policistka Jana Rösslerová.

V čem však už dohady nepanují, je názor, že zloději patří pod zámek, který se jen tak snadno neotevře. Už proto, že klíče od něj mají jen příslušníci vězeňské služby. „V případě dopadení hrozí této trojici za krádež a porušování domovní svobody až tři léta odnětí svobody,“ připomněla Rösslerová.

Policisté očekávají, že dostat zloděje za mříže by mohla pomoci i veřejnost. Předpokládají, že podezřelé někdo pozná na kamerových záběrech a zavolá na linku 158 nebo své poznatky oznámí na kterékoli policejní služebně.

Hledají se vcelku nenápadní lidé

Jedna z podezřelých žen, zhruba čtyřicátnice střední postavy, měří kolem 165 cm. Na záznamu má krátké hnědé a melírované vlasy česané do pěšinky. Měla na sobě modrozelený kabát s límcem lemovaným kožíškem a tmavě modré kalhoty. Na nohou měla béžové boty s vysokou černou podrážkou.

Druhá žena je středního věku, vysoká asi 170 centimetrů a střední postavy. Oblečena byla do šedého zimního kabátu, černého svetru a černých kalhot. Na nohou měla světlé kozačky a na hlavě zimní čepici s kšiltem.

Hledanému muži je rovněž kolem 40 let. Má střední postavu a měří asi 180 centimetrů. Záznam ukazuje, že měl zelenou zimní bundu a tmavé kalhoty. Na nohou měl tmavé boty, na rukou tmavé rukavice a přes rameno tmavou tašku.