Pro Filipa Crháka a Matěje Hájka navrhla žalobkyně Zuzana Beňová podmínky v délce šest až osm měsíců se zkušební dobou na rok a půl. Davidu Honsovi by podle ní měl soud uložit delší zkušební dobu kvůli jeho předchozím prohřeškům. Umělci by také podle Beňové měli nahradit škodu, kterou způsobili, a také zaplatit pokutu 10.000 korun.


S tím souhlasí i zástupce Hradu Nespala. Kromě náhrady škody požaduje přes 300 tisíc korun za „hanebný zásah, kterým došlo k narušení práv České republiky". Podle obhájce umělců Pokorného by čin vůbec neměl řešit trestní soud.

„Jednání obžalovaných bylo svým způsobem ojedinělé, důvody této ojedinělosti jsem tu několikrát připomínal - byl způsob, jakým je vykonáván úřad prezidenta republiky," řekl. Dodal, že každý z občanů má podle něj právo se vyjadřovat k tomu, jak je veřejný úřad vykonáván. Podle jeho názoru nemohlo jít o trestný čin.

„To je buď jednání, které je ve své podstatě zlé, nebo opomenutí, které zlé jednání umožní. Tak tomu v daném případě nebylo," řekl. Umělci standartu za trenýrky vyměnili na podzim 2015. Chtěli tak protestovat proti politice prezidenta Miloše Zemana. Později skupina oznámila, že standartu rozstříhala a rozdala lidem.