Pražská policie informaci na svém webu opatřila titulkem "panika v Bohnicích". Podle ní případ údajného lákání dětí do auta "nabývá nebývalých rozměrů".

"Pedagogové se navzájem varují před cizími muži v dodávkách žluté, modré, červené a černé barvy, kteří údajně lákají malé děti do aut. Upozornění na obezřetnost obdrželi i rodiče žáků. Mnozí z nich celou věc řeší na sociálních sítích a rozhořčeně poukazují na nečinnost policistů a strážníků," uvedla mluvčí Andrea Zoulová a rozhodla se kolegy bránit.

Zoulová sdělila, že ve čtvrtek večer policie skutečně přijala zprostředkovaně oznámení o údajném kontaktování devítileté žákyně, přičemž k události mělo dojít už ve středu. Policisté proto okamžitě zahájili pátrání. Podezřelým má být údajně muž s potetovanými pažemi a drdolem s dredy.

"Do současné doby se však policii nepodařilo zkontaktovat zákonné zástupce dítěte ani zjistit žádné relevantní informace, které by potvrzovaly pravdivost celé události," tvrdí Zoulová. Podle ní policie vítá snahu veřejnosti, která rozproudila diskuzi na téma osobní bezpečnosti dětí. Policisté dokonce připřavili pro rodiče a učitele rady a doporučení, o nichž je nutné s dětmi hovořit.