K burčákovému stánku u Nákupního centra Eden nepřišla dosud neznámá žena jako zákaznice. Prodavačku oslovila s tím, že se zajímá o práci. Se stánkovým prodejem už prý má zkušenosti; tvrdila alespoň, že takto prodávala jahody. A obě „skorokolegyně" si pak přátelsky povídaly téměř dvě hodiny. Zájemkyně o práci se svěřovala – těžko ale soudit, čemu z jejích slov věřit – že bydlí nedaleko, poblíž nákupního centra. Žije prý s dcerou Denisou a přítelem Markem. A sama se jmenuje Claudie…

Přátelské debatě byl ale najednou konec. Prodavačku příchozí vyzvala, aby jí vydala zástěru s tržbou. S několika tisícovkami. Dosáhla svého, když prodavačce hrozila, že zabije nejenom ji, ale i její rodinu. S penězi pak zmizela.

Lupičkou, po které kriminalisté IV. obvodu pražské policie stále pátrají, byla štíhlá žena kolem třicítky, vysoká asi 160 cm. Má hnědé oči a hnědé rovné vlasy, které měla stažené do copu. Nápadné jsou především výrazné vrásky kolem úst. Policisté vytvořili kreslený portrét hledané ženy, který nyní společně s dostupnou fotografií zveřejnili a žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Pokud podezřelou někdo pozná, policejní detektivové prostřednictvím linky 158 uvítají jakékoli informace o její totožnosti nebo o tom, kde se žena nachází.