Ve čtvrtek to potvrdila Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. „Zadržen byl 34letý muž,“ uvedla s tím, že klec spadla v pondělí odpoledne na křižovatce ulic Kbelská a Poděbradská v Praze 9.

Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že to byl právě zadržený, kdo zosnoval poměrně neobvyklou krádež. Pětice luxusních aut zmizela z prodejny v Revoluční ulici. Pachatelé – od počátku kriminalisté nepochybovali o tom, že zlodějů muselo být při víkendové krádeži více – v noci na 27. února vykopli dveře, zmocnili se klíčků od aut a poté i s kořistí opustili autosalon zevnitř otevřeným vjezdem ve výloze. Odvezli si luxusní modely vozů značek Jeep, BMW, Dodge a Chevrolet.

Tři auta se našla

Tři z ukradených vozů následně našly policejní hlídky odstavené na různých místech středních Čech – zejména severně a východně od hlavního města, a to v poměrně blízkém okolí metropole. Konkrétně to bylo v Kralupech, v Roztokách a v Brandýse.

Pro kriminalisty ovšem nešlo o nic překvapujícího. Takový postup je podle zkušeností detektivů pražské policie specializující se na autokriminalitu typický pro krádeže na objednávku, kdy má automobil dostat novou identitu a být přihlášen do provozu nebo prodán: pachatelé nechávají vůz za městem „vychladnout“. Na několik dní jej odstaví, aby se ujistili, že jeho součástí není sledovací zařízení (pokud by tam bylo, bude takto dočasně odstavený vůz rychle vypátrán – a zloději se odstavením auta jistí, aby signál nedovedl sledovací firmu až do jejich dílny). Po dvou ukradených vozech se zatím slehla zem.

Podezřelý, jenž zatím v policejní cele čeká na výsledek rozhodnutí o podaném návrhu na vzetí do vazby, již vyslechl obvinění z krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Pokud jeho vinu uzná soud, mohl by strávit za mřížemi až osm let. Podle dostupných informací ovšem zadržený neměl krádež na svědomí sám. Ani to nebylo možné; každé z odcizených vozidel muselo mít svého řidiče. V souvislosti s případem je tak v policejním hledáčku více osob; nikdo další ale zatím obviněn nebyl.

Čtěte také: Za Prahou se našly tři z pěti aut ukradených v metropoli