Janoušek, který do vězení nastoupil loni v listopadu, žádal o přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů. Soud mu nevyhověl, když si nechal předložit informace o zdravotním stavu odsouzeného i vyjádření věznice – a v neveřejném zasedání dospěl k závěru, že vězeňská nemocnice v Brně-Bohunicích může Janouškovi zajistit veškerou potřebnou péči; včetně specializovaných pracovišť.

Už před rokem, ještě před nástupem za mříže, se lobbista nechal slyšet, že „dělal geroje" – ve skutečnosti je ale jeho zdravotní stav podstatně vážnější, než by se mohlo zdát.

K tomu, zda jeho aktuálně projednávaná žádost měla souvislost dlouhodobějšími komplikacemi způsobovanými zanedbaným úrazem hlavy na lodi, se mluvčí brněnského soudu Simona Tesařová nevyjádřila. Je to nicméně pravděpodobné. Uvedla totiž, že Janouška trápí totožné problémy jako už v minulosti.

Druhá instance

Stížnost proti zamítanému rozhodnutí již ke krajskému soudu dorazila. Předána bude Vrchnímu soudu v Olomouci, který bude rozhodovat ve druhé instanci. Buď zamítavý verdikt potvrdí, nebo věc vrátí krajskému soudu k novému projednání a rozhodnutí.

Během roku, který strávil za mřížemi, Janoušek již jednou o přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů žádal. Neúspěšně.

Čtěte také: Lobbistu Janouška soud z vězení nepustil