Věcí se zabývají detektivové z I. oddělení, uvedl v pátek Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Případ tedy již na počátku převzala takzvaná mordparta, která řeší ty nejzávažnější zločiny násilného charakteru – a detektivové již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání vraždy. Daněk ovšem zdůraznil, že okolnosti smrti ženy budou známy až podle výsledků nařízené soudní pitvy.

Policie má podezřelého

Jako podezřelého policisté zadrželi 45letého druha zesnulé. Právě on prý na úmrtí partnerky upozornil. „Na základě oznámení od muže, který byl hlídkou řešen pro nezaplacení útraty v restauraci, policisté ve čtvrtek odpoledne nalezli v bytě v ulici Pod Harfou mrtvou ženu," konstatoval Daněk.

Jakékoli další podrobnosti ovšem neuvedl. Odkázal na fakt, že je prošetřování na samém prvopočátku – a ve chvíli, kdy kriminalisté prověřují veškeré okolnosti případu, bližší informace nelze poskytovat.

Nijak tedy nekomentoval spekulace, že 46letá žena možná zemřela již před delší dobou. „Byt byl kriminalisty ohledán a byly v něm zajištěny stopy," konstatoval pouze Daněk. Z postupu detektivů nicméně vysvítá, že už prvotní zjištění byla jednoznačná: žena zemřela násilnou smrtí.

Čtěte také: Policisté hledají podezřelého z pokusu o vraždu v Michli