Ve čtvrtek na ni upozornil policii televizní štáb, který natáčel v oblasti Kamýku – a při tom zaznamenal, že žena, která v této oblasti žije a je kvůli svým prosincovým excesům známá jako falešná pětka nejen mezi pražskými policajty, ale i mezi reportéry, upět usedla za volant.

Bylo to dvě hodiny po poledni. Přivolaní policisté řídící neřidičku zastavili v Mariánské ulici. Ukázalo se, že auto, které jí v pondělí policie po dohodě se státním zástupcem zabavila, protože s ním dotyčná opakovaně páchala trestnou činnost, mladá žena promptně nahradila jiným. O peníze zjevně nemá nouzi.

Už v úterý, na Silvestra, koupila auto jiné – a bez váhání opět vyjela do ulic. S pocitem bezpečí; s tím, že tentokrát o auto nepřijde – vůz totiž nechala zaregistrovat na jméno svého partnera. A tohle klaplo. Ačkoli byla načapána, nové auto policisté nezabrali. „Z důvodu, že automobil není jejím majetkem, nedal státní zástupce souhlas se zabavením vozidla," vysvětlila Jeřábková.

S touto ženou, která jezdí tak, že postupně stačila nasbírat již 18 zákazů řízení, mají policisté nejen dlouhodobé starosti, ale také problém. Disponují totiž psychiatrickým posudkem, podle něhož není za své počínání trestně odpovědná. Pro nepříčetnost. Nemohou ji tedy obvinit z maření výkonu úředního rozhodnutí a zahájit trestní stíhání; protože ale nemá nařízenou ústavní léčku – aspoň prozatím nemá – nezůstane ani v psychiatrické léčebně.

Přednedávnem ji policisté do Bohnic odvezli – už po několika dnech ale byla venku. A za volantem. Nic platný nebyl ani příkaz k zatčení, po němž byla dodána k Obvodnímu soudu pro Prahu 9. Tahle epizoda ji stála jen pár hodin. Tentokrát putovala z policejní služebny opět do psychiatrické léčebny. Znovu do Bohnic. Psa, kterého žena v autě převážela, odvezla odchytová služba městské policie do útulku v Troji.

Co bude dál? Uvidíme, krčí policisté rameny. „V současné době čekáme na konkrétní rozhodnutí orgánů činných v trestním řízení, zejména pak státního zastupitelství a soudu," konstatovala Jeřábková. Jasno ale policisté mají, i když to nahlas neřeknou: není přece možno čekat, až tahle žena někoho zmrzačí. Nebo dokonce zabije. A je zjevné, že s nebezpečným ježděním přestat nehodlá. Podle jejího stavu by prý mělo co nejdřív padnout rozhodnutí, které by ji dostalo pod zámek. Ať už do vězení, nebo na psychiatrii…