Verdikt zněl jednoznačně: deset let ve věznici s ostrahou a ambulantní sexuologická léčba. Rozsudek ale zatím není pravomocný, odsouzený i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na odvolání.

Celý příběh začal zcela nevinně, podobně jako spousty dalších. Žena z Ukrajiny přijela do České republiky za prací. Tu zde celkem snadno našla, pronajala si byt a časem se provdala.

Tehdy jedenáctiletá dcera, která původně zůstala u příbuzných na Ukrajině, za ní přijela na prázdniny a rozhodla se, že zde již zůstane a začne chodit do školy. Začátky byly těžké, především kvůli neznalosti jazyka a cizímu prostředí, nicméně dívenka se česky naučila velice rychle a brzy se stala ve škole velmi oblíbenou.

Problém vznikl, když matka začala mít gynekologické potíže a nemohla být svému muži po vůli zcela podle jeho představ. Podle vyšetřovatelů se v jeho hlavě zřejmě v této době zrodil nápad, jak manželku nahradit.

Přišel, i když jsem ležela v horečkách

Jeho obětí se měla stát její dcera, které je dnes čtrnáct let. Poté, co ji podle obžaloby nevlastní otec nejdříve připravil o panenství, měl s ní mít po dobu zhruba tří let nespočet pohlavních styků. „Bylo to nejméně stokrát,“ prozradila dívka vyšetřovatelům a popisovala nejrůznější sexuální praktiky, které s ní otčím provozoval.

„Jednou za mnou přišel, i když jsem ležela v horečkách. Mě už to bylo jedno, chtěla jsem to mít rychle za sebou,“ uvedla.

Mlčenlivost své oběti si obžalovaný muž vynucoval různými způsoby. Jen občas jí něco malého koupil, spíše se však uchyloval k vydírací taktice. „Víš, jak je tvoje máma vzteklá. Jestli jí něco řekneš, zabije mě a půjde do basy. Ty pak sama potáhneš zpátky na Ukrajinu,“ měl vyhrožovat malému děvčátku, které mu to samozřejmě věřilo a nadále mlčelo.

Dívka nakonec promluvila

Všechno se provalilo, když muž začal v automatech prohrávat peníze. Tvrdě pracující manželka to nevydržela a vyhodila ho z bytu. Aby dokázala splácet nájem, přibrala si jako spolubydlící jinou ženu z Ukrajiny. S tou se nyní již starší dívka postupně spřátelila a strašlivé věci jí popsala. Ta vše řekla matce a přesvědčila ji, aby události oznámila na policii.

Tím ale všechno neskončilo. Vzhledem k tomu, že matka byla velice pracovně vytížená, měl se muž alespoň v jednom případě vloudit do svého bývalého bydliště s tím, že si jde vyzvednout nějaké věci. Také tentokrát se měl pokusit vykonat s nevlastní dcerou pohlavní styk.

Znemožním tě před kamarády ve škole

Navíc začal manželce a dívce vyhrožovat. „Posílal jim výhružné SMS zprávy a e–maily, kde líčil, co oběma udělá, pokud o případu informují policii. Slečně navíc tvrdil, že všechno oznámí v její škole, čímž ji před spolužáky, u kterých je tolik oblíbená, naprosto znemožní. Tyto zprávy jsme zadokumentovali a snad nám pomohou u soudu,“ řekla nedávno Deníku kriminalistka Alena Kolářová, která je s celým případem seznámena.

Brázda i dnes u soudu tvrdil, že jde o komplot proti němu. "To, co tvrdí, je lež. Je to všechno výmysl její kamarádky," hájil se. Jeho bývalé družce prý šlo jen o to, aby získala české občanství.

"Jeho (Brázdova) výpověď stojí naprosto osamoceně," řekla v závěrečné řeči státní zástupkyně, která pro něj požadovala úhrnný trest při horní hranici. Brázdovi hrozilo až dvanáct let vězení. "Zničil dětství malému dítěti, neprojevil žádnou lítost," dodala.