Fantyš podle obžaloby zmanipuloval losování v doplňkové hře Binga Nová šance. Systém hry spočíval v tom, že počítač měl vylosovat deset náhodných čísel tiketů, jejichž majitelé se v dalším týdnu zúčastnili televizní soutěže. Fantyš změnil systém tak, aby počítač losoval čísla tiketů, které předtím podle spisu sám zakoupil.

Škoda byla asi o dva miliony vyšší 

Obžalobě čelilo kromě Fantyše dalších šest lidí, kterým soud v roce 2005 potvrdil za distribuci tiketů podmíněné tresty. Nové řízení se Fantyšových společníků netýká. Podle rozsudku způsobila skupina škodu 26,970.000 korun, soudkyně Lenka Cihlářová ale dnes uvedla, že skutečná škoda byla zřejmě o dva miliony vyšší.
Soud však nemohl Fantyše v novém řízení potrestat přísněji než napoprvé, kromě určení výše škody se týkalo i trestu. Cihlářová muži i tak uložila trest pod zákonnou hranicí trestní sazby. Přihlédla zejména k tomu, že se Fantyš k činu přiznal, i když tvrdil, že podvod vymyslel Roman Hejda, který byl v případu potrestán před téměř 13 lety. I on obdržel podmínku. Hejda dnes k soudu přišel jako svědek, odmítl ale vypovídat. Fantyšovi naopak přitížila výše škody, kterou způsobil.

Přes svůj věk vyčníval 

Obhájkyně Fantyše dnes navrhovala, aby soud muže potrestal podmíněným trestem, stejně jako jeho společníky. Měl by podle ní přihlédnout k tomu, že byl muž v době spáchání činu velmi mladý, a také k tomu, jak byli potrestáni jeho spolupachatelé. Žalobkyně naopak argumentovala tím, že by uložení podmíněného trestu vyslalo signál, že se pachatelům vyplatí skrývat před zákonem.
Cihlářová se nakonec přiklonila k názoru žalobkyně. Upozornila, že i přes svůj věk Fantyš vyčníval díky svým schopnostem. "Byl dál, než jiný devatenáctiletý," řekla Cihlářová. Upozornila například na to, že už tehdy Fantyš úspěšně podnikal.

Na Cihlářovou Fantyš podle jejích slov během hlavního líčení působil dojmem, že je stále hrdý na to, co se mu v 90. letech povedlo. "Je velkou škodou, že tyto své schopnosti obžalovaný použil za hranou zákona, a nevyužil je ku svému prospěchu, v rámci své podnikatelské činnosti," dodala soudkyně.