„Je lhostejno, že říká, že ji usmrtit nechtěl. Je otázkou, proč nezavolal záchranku. Navíc ji musel škrtit déle: minimálně dvě minuty, než upadla do bezvědomí," konstatovala předsedkyně senátu pražského městského soudu Veronika Čeplová. „Nad tím, jak se choval k tělu poškozené po činu, zůstává rozum stát," dodala.

Čtěte také: Nůž sebevrah nakonec odevzdal policistům

Muž byl v minulosti trestaný

Šestačtyřicetiletý Lébl, který se naposledy živil stánkovým prodejem masa v centru metropole, žil s družkou osm let. Jejich vztah provázelo oboustranné pití, hádky a násilí. V den vraždy, tedy patrně 1. srpna 2016, napadl muž svou partnerku na záchodě. Jejím škrcením prý chtěl ukončit další slovní rozepři po celodenním popíjení alkoholu.

Bezvládnou ženu přenesl do obývacího pokoje, kde se jí mimo jiné snažil poškodit zuby tyčí, protože na ni měl vztek. Bodl ji také nožem do prsu, přičemž v té době ještě prokazatelně žila. S mrtvou sdílel byt ještě několik dalších dní a rozesílal za ni textové zprávy příbuzným. Podle jeho dřívější výpovědi na policii měl útok i sexuální podtext. V minulosti byl Lébl už několikrát trestaný, mimo jiné za znásilnění v rodině.

Čtěte také: Stánkař se u soudu přiznal k zardoušení družky v pražském bytě