Případ se stal v září 2016. Zentiva musela stáhnout některé léky od pacientů a ze zdravotnických zařízení kvůli podezření, že balení mohou obsahovat jiné tablety. Důvodem stahování byl nález dvou blistrů (plastové lisované obaly) přípravku Neurol v krabičkách označených jako přípravek Atram v Polsku, vyrobeny byly v pražském závodě Zentivy. Firma kvůli tomu podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Místo léků na tlak, léky k léčbě úzkosti 

Muž podle obžaloby vložil ve dvou případech originální blistr s jedním léčivem do krabičky od jiného léčiva a tyto krabičky pak vložil do většího balení krabiček s prvním léčivem. Místo léku k léčbě vysokého tlaku tak v krabičce byl lék sloužící k léčbě úzkosti.
Záměna byla brzy odhalena, zpočátku však nebyl zřejmý rozsah a charakter záměny, což si vyžádalo rozsáhlá opatření. Soudce Petr Zelenka při zdůvodnění rozsudku uvedl, že lze vyloučit, že by se případ stal kvůli nedbalosti sedmadvacetiletého Bohanuse. "Linka je automatická, není důvod, aby uprostřed jedné krabice bylo něco jiného, než tam patří," podotkl Zelenka. Dodal, že léky mohl vyměnit pouze operátor na lince, kterým byl v inkriminované době právě Bohanus.

Tříletá podmínka 


Výměnou léků nebylo ohroženo zdraví koncových uživatelů léků, ale byla poškozena farmaceutická společnost. Bohanus byl obviněn z přečinu poškození cizích práv, za což mu hrozilo až pět let vězení.

Státní zástupkyně Markéta Mizerová pro Bohanuse požadovala tříletou podmínku. Vina obžalovaného podle ní byla spolehlivě prokázána uceleným řetězcem nepřímých důkazů. "Byl přítomen na obou směnách, kde se kompletovaly léky. Technická závada nebo mechanické selhání linky bylo vyloučeno," podotkla při závěrečné řeči Mizerová. Motivem pro jeho jednání podle státní zástupkyně mohlo být to, že nedostal vyplaceny bonusy kvůli nevhodnému chování na pracovišti.

Bohanus prohlásil, že čin nespáchal. "Své práce si vážím a nikdy bych ji nechtěl pošlapat a znehodnotit," řekl Bohanus.Případem se zabýval také Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), podle kterého bylo kvůli záměně staženo přes 100 milionů balení léků, a šlo tak o největší podobný případ v Česku. Následná kontrola ukázala, že firma neporušila zákon, záměna nevznikla kvůli technické chybě, ale kvůli selhání jednotlivce.