Obhajoba ve stížnosti uvedla, že proti Sabolovi nesvědčil jediný přímý důkaz. Řadě indicií, které svědčily v jeho prospěch, soudy prý nevěnovaly patřičnou pozornost. Obhajoba v tom spatřovala porušení principu presumpce neviny.

Sabol se nejspíš s partnerkou pohádal 

Ústavní soudci ponechali verdikt beze změn, stejně jako loni Nejvyšší soud. „Odůvodnění napadených rozhodnutí tvoří ucelený celek, který se opírá o skutečnosti svědčící o vině stěžovatele, přičemž ÚS se s vyslovenými skutkovými závěry plně ztotožňuje," stojí v usnesení.

Podle verdiktu se Sabol a jeho bývalá partnerka 21. června 2014 nejspíš pohádali. Muž pak ženu rdousil tak dlouho, až ztratila vědomí. Domníval se, že je po smrti, a vyhodil ji ze sedmého patra domu v Chalupkově ulici, aby čin kamufloval jako sebevraždu.

Justice shromáždila jiné důkazy 

Sedmačtyřicetiletá žena po pádu z více než 18 metrů na místě zemřela. Slovák Sabol vinu popíral. Obhajoba uváděla, že původní přiznání si policie vynutila pozdě v noci po mnohahodinovém výslechu.

Justice ale nakonec shromáždila jiné důkazy, které ukazovaly na Sabola. Z posudků vyplynulo, že oběť nemohla z okna vyskočit sama. Na těle oběti se objevily stopy DNA obžalovaného. Sabol také vybíral peníze z ženiných účtů v různých bankomatech po Praze.

Čtěte také: Slovák, který v Praze vyhodil ženu z okna, podal ústavní stížnost