Treťjakov k soudu chodil s dlouhými vlasy, vousy a čelenkou. Soudu hned při prvním jednání na úvod oznámil, že nepotřebuje advokáta, protože není zločinec.

„Jsem otrok, dělám to, co mi přikáže můj majitel, vše zapříčinil ďábel“ vykřikoval. Poté odmítl vypovídat a na lavici obžalovaných se začal kývat a hlasitě si cosi prozpěvovat. To nestrpěla předsedkyně soudního senátu Marie Marková a nechala ho vyvést ozbrojenou eskortou.

V obou případech, které se odehrály koncem roku 2007, si ale Treťjakov spletl cíl. Nejdříve měl podle obžaloby 13. listopadu pobodat před hotelem Ambasador na Václavském náměstí rusky hovořícího podnikatele. Ten ale díky rychlé pomoci přežil. Při tomto činu mu měli pomáhat ještě dva kumpáni, také z Čečenska.

Zatímco šestadvacetiletý Tagir Tarsžojev sedí také na lavici obžalovaných pro pokus o vraždu, třetí, jednadvacetiletý Muslim Asujev, je stíhán na útěku. Tarsžojev u soudu tvrdil, že byl tajným agentem BIS. U pobodání podnikatele prý byl proto, že ho k tomu Treťjakov donutil pod pohrůžkou zastřelení. Tomu ale soud neuvěřil.

Tarsžojevova výpověď, kterou změnil krátce před procesem po roce a půl ve vazbě, vedla k nedávnému zatčení jedenačtyřicetiletého Arména, údajného "vora v zakoně", jenž na území ČR urovnával spory různých ruskojazyčných gangů. Právě on si prý objednal obě vraždy, které teď projednává soud.

Treťjakov měl zaútočit i 27. listopadu. Na pražských Vinohradech podle obžaloby chladnokrevně zastřelil řidiče luxusního vozu Bentley, který občas vozil i ředitele společnosti Sazka Aleše Hušáka. Řidiči se stalo osudným to, že podobný vůz vlastnil i podnikatel, jehož chtěl útočník nadvakrát zavraždit. Útoky a hlavně zatčení nájemného vraha pomohly policii odhalit špičky ruskojazyčné mafie u nás včetně jednoho z nejvyšších bossů.