Pražský vrchní soud poslal v úterý Libora Jasanského na 13 let do vězení se zvýšenou ostrahou. Potvrdil tak červencový rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové. Japanský zavraždil v České Třebové svou družku, a to zvlášť surovým způsobem.

Brutálně ji napadl, kopal ji, mlátil pěstmi a dupal jí na hrudník. Žena na následky zranění zemřela. Zároveň se musí podrobit ambulantnímu protialkoholnímu léčení a uhradit příbuzným oběti náklady na její pohřeb. Rozsudek je pravomocný.

Na svou stejně starou družku zaútočil tehdy sedmatřicetiletý Jasanský loni v listopadu v jejich společném bytě. Před činem popíjel alkohol. Když zjistil, že se zmlácená žena nehýbe, zakryl ji peřinou a pokračoval v pití. Později šel spát. Jeho přítelkyně utrpěla rozsáhlá poranění, například úrazový otok mozku, a ještě v noci zemřela. Že je jeho družka mrtvá, zjistil Jasanský až druhý den ráno.

Jasanský se k činu přiznal vyslýchajícím policistům, u soudu však později tvrdil, že má výpadek paměti a že ho vyšetřovatelé k výpovědi donutili. U úterního jednání zopakoval, že družku nechtěl zabít a že toho bude do konce života litovat.

RICHARD MOUCHA