Divokou honičku centrem Prahy zažili ve čtvrtek odpoledne pražští policisté. Operační důstojník přijal hlášení o stříbrném vozidle, které se městem řítí více než nadměrnou rychlostí a křižovatky projíždí na červenou, kolem třinácté hodiny.

Za vozidlem, které se chodci nechodci hnalo Evropskou ulicí, ihned vyrazily nejbližší policejní hlídky. V ulici Milady Horákové vůz objevili, ale při pokusu o jeho zastavení řidič ještě přidal plyn. Policisté použili služební zbraň proti jeho pneumatikám, ale bezvýsledně. S pronásledovateli za zády vletěl šofér do Letenského tunelu.

Zastavovací pás zafungoval

Tady už ale byli připraveni policisté z pohotovostní motorizované jednotky a u výjezdu bleskově instalovali zastavovací pás. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. S proraženými gumami zvládl hazardér ujet ještě několik metrů. Nakonec své vozidlo zastavil o služební automobil, kde zranil jednoho z policistů.

Zdroj: Policie ČR

„Policisté u řidiče provedli test na drogy, který byl pozitivní na látky pervitin a kokain. Dvaapadesátiletý řidič byl na místě omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu,“ sdělila k případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

„Řidič je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a obecné ohrožení, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.